Tataristan Kazan’da ulaşım ve taksiler

tataristan-kazanda-taksiTataristan’da ulaşım ve taksiler, Tataristan’a bireysel olarak gezi amaçlı geldiyseniz ulaşım veya taksi ihtiyacınız olabilir. Öncelikle Tataristan Kazan’da taksi olayına değinmek istiyorum, bir çok taksi firması var bunların başında Tataristan Taksi ve Yandex Taksi geliyor tabi ki Rusya’da da UBER hizmetinden faydalanabilirsiniz. Yukarıda belirtiğim taksi uygulamalarına APP Store ve Google Play’den ulaşabilirsiniz. Bunların dışında otobüs ve metro kullanabilirsiniz bu yazımın içersine daha sonra tüm otobüs numaralarını ve gittiği hatları ekliyeceğim. Yine aynı şekilde Metro haritasına yazımızı okurken sağ taraftaki bara bakarsanız ulaşabilirsiniz. Şimdi sizlere aşağıda Tataristan Kazan’da bulunan taksi firmaları hakkında bilgi vereceğim. Bu uygulamaların en iyi özelliği ise Rusçanız veya ingilizceniz az ise size çok iyi yardımcı olmasıdır. Çünkü Yerinizi ve taksi çağırma olayını online olarak yapıyorsunuz ve bu tür uygulama ve programlar özelliklede iki Taksi firması güvenilir çünkü gittiğiniz her yer telefon ve internet veri koruması altında oluyor. Çünkü dışarıdan bir taksi bulursanız bu çok pahalı olacaktır.

Tataristan Taksi ; Ucuz ve kategorisine göre araç bulacağınız bir firma. Komfort kategorisi 60  Ruble başlangıcı oluyor Km başı ise 14 Ruble atıyor. VIP Kategorisinde ise başlangıc 90 Ruble Km başı 16 Ruble atıyor. Taksi seçimini telefonunuza indirdiğiniz uygulamadan seçebiliyorsunuz markasını ve modelini.

Uygulama indirme ismi ve link; APP Store’de Taptaxi diye aratırsanız bulabilirsiniz.

APP STORE İndirme linki

Google Play İndirme linki

Not : Bu uygulamayı indirme sayfasında belirtilen bir çok şehirde de kullanabilirsiniz Rusya’da. Uygulama aynı zamanda siz yerinizi bilmiyorsanız bile otomatik haritalama yaparak yerinizi bildiriyor.

Yandex Taksi ; Yandex taksi bize yabancı değil, Tataristan Kazan dahil Rusya’nın bir çok şehrinde de kullanabilirsiniz bu uygulamayı Tataristan taksi gibi işliyor uygulama fiyat olarak 30 Ruble ve 90 Ruble başlangıç oluyor km başı fiyatlar yaklaşık aynı. Yine Taptaxi’de olduğu gibi bu uygulamada olduğunuz yerin adresini bilmeseniz bile uygulamadaki harita otomatik olarak sizin yerinizi tespit edebiliyor veya seçeniliyorsunuz.

APP STORE İndirme linki

Google Play İndirme linki

Masaüstü Bilgisayar ve Tablet Bilgisayarlardan tarayıcı üzerinden çağırma linki.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir