Kremlevskaya Naberejnaya : Kazan’da Uzun Bir Buz Pateni Pisti ve Eğlenceler Sizleri Bekliyor.

kremlevskaya-naberejnaya-1Tataristan’ın Başkenti Kazan’da yaz kış hiç sıkılmazsınız eğlenceler ve etkinlikler sürekli yapılıyor ve düzenleniyor. Bu kışın yani yeni yıla girerken bir önceki makalemizde Kazan şehirindeki hipodromda kış etkinliği olacağından bahsetmiştik bu makalemizde ise Avrupa’nın en uzun buz pateni pistinin Kazansu nehri yanındaki alana açılacağını duyduk ve sizlere bunu iletmek istedik.

kremlevskaya-naberejnaya-2

Buz pateni pistinin yanı sıra eğlence aktivetilerinde olacak aynı zamanda bu yerde yürüyüş yolları, cafe ve restoranlar bulunmakta tabi bu yerin bir diğer önemide Kazan Kremlin ve Çok muhteşem mimarisiyle Tataristan tarım bakanlığı binasını yakından panoramik olarak görebilirsiniz bunun yanı sıra Kazan su nehrinin tam karşı tarafında bulunan Kazan Zags ( Evlendirme dairesi ) binasınıda panoramik görüntüsünüde görebilirsiniz.

tataristan-kazan

Yol üzerinde yeni yapılmakta olan bir cami gözünüze çarpacaktı heniz tamamlanmamış olsada mimarisi ile etkiliyeceğine benziyor Caminin yanında çok eski bir kilisede bulunmakta aslında sizlerde Kazan’ı ziyaret ettiyseniz ve edecekseniz tüm dinlere inanlanrın nasıl kardeşce yaşadıklarını görebilirsiniz tabi yukarıda bahsettiğimiz örnektende anlayabilirsiniz.

 

kremlevskaya-naberejnaya

Bu yürüyüş ve buz paneti pistinin yol boyunca kahva molası verebileceğiniz alanlar bulunmakta. Yürüyüş yolunda çalan klasik müzikleride es geçmek istemiyorum.

Alanın ve Parkın İsmi : Kremlevskaya Naberejnaya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir