Tatil Tataristan’da yaşanır, Yeni Yılda Tataristan Turizmi

Tataristan her yıl başında olduğu gibi turistik cazibe merkezi oldu ve turist akınına uğradı. Bu güzel coğrafyayı bir çok turistin ilgisini çekmekte ve çekmeye devam ediyor. Tataristan turları bakımından zengin bir memeleket diyebilirz bir çok tarihi mekan ve modern dinlence yerlerine sahip.

Tataristan turizm verilerine göre geçen yıla göre 20 bin kişilik bir azalma ile yeni yılda Tataristan’ı 110 bin yerli ve yabancı turist ziyaret etti.

Yinede 2017 Yılında Tataristan’da bir turist artışı bekleniyor. Tataristan’ın gezilecek noktaları ve Kazan’ın turistik mekanları gelişim göstermekte ve yeni müze aktiveteler oluşturulmakta geçmişte yaptığımız bir haber yazısında belirttiğimiz gibi 2017’de turist artışı beklenmekte yalnız global pazarda yaşanan daralma belki bu yıl rekor kırılamayabilir ama hep birlikte göreceğiz. Sviarsk adasına bu yıl 34 bin küsür turist ziyaret etmiş Bolgar şehri ise gelen turistler bu yıl artış olmuş geçen yıl 4 bin küsür ziyaretçi kabul ederken bu yıl rakam 6 bin küsür olarak gerçekleşmiş. Tabi bu bahsettiğimiz yerler Kazan’a mesafeli turistik merkezler yeni yılda kar olayını hesaba kattığımızda hava koşulları turistleri durdurmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir