Kazan Kremlin’e Turist Akını, Ziyaretçi Sayısı Oldukça Yüksek.

Tataristan turizme yaptığı yatırımlar ile her yıl çıtayı yükseltiyor yani turist sayısıda artıyor Kazan Kremlini 2016 yılında 2.800 milyon turist ziyaret etmiş açıklanan rakam bu şekilde. Kazan kremlin bildiğiniz üzere UNESCO Dünya mirasları listesinde ve Kazan’a gelen turistlerin çoğu ilk burayı ziyaret ediyor hatta tek günlük turlarda sadece burası gösteriliyor. Kazan kremlin’e turist çeken kısmı ise içersindeki kul şerif camii ve suyümbike kulesi diyebiliriz. Konserve edilmiş alan yani halen kazı çalışmaları olsa topraktan tarih eserler çıkabilir duyduğumuza göre yakında bunun için. Kazan şehrinin turizm geliştirme komitesi başkanı olan Darya Sannikova Kazan kremlin ziyaretçi artışı ile ilgili 2015 yılını 2016 ile kıyasladığımızda %37 artış olduğunu görebiliriz dedi.

Kazan’da en çok turist çeken diğer birnokta ise yeni Kazan tarafında bulunan evlendirme dairesi binası tasarımı ilede göz kamaştıran mekan turistlerin yoğun ilgisini çekiyor bunun nedenlerinden birisi çatı kısmına çıkılması ve çatı katından Kazan kremlinin panoramik görüntüsünün net bir şekilde gözükmesi diyebiliriz. Kazan evlendirme dairesinin çatı katına 2016 yılında 100 bin küsür turist veya Kazanlı misafirler çıktı. Bu arada Kazan kremlinin altında bulunan nehre nazır yürüyüş yolunu muhteşem tasarımı sayesinde 2017 yılında 300 bin küsür ziyaretçi çekebildi ve bu rakamlar gerçekten Kazan şehri için çok iyi Tataristan Kazan gezilebilecek turistik mekanları bakımından çok zengin bir bölge.

Darya hanım 2017 yılında ise turizim açısından planlarının çok olduğunu yansıttı çıklamalarında turizim alanında gelişmiş ülkelerin birikimlerinden yararlanıp Kazan şehrine senenin belli zamanları değil 1 sene boyunca tüm zamanlı olarak nasıl turist çekilebilir onun için çalışma yapacaklarını belirtti.

Tataristan Kazan büyüleyici bir şehir rakamlar ne kadar yüksek olsada bu şehre gelen herkes mutlaka bir daha ziyaret etmek ve çevresindekilere bu güzelliği anlatarak katkıda bulunduklarını unutmayalım sadece turistik alanları geliştirmek değil turistlere şehirde kolaylık sağlamakta önemli olduğunuda unutmayalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir