Tataristan’da Turizm, Kazan uluslararası havalimanında 2016’da 1.9 Milyon Yolcu.

Tataristan turizm alanında büyüyor 2016 yılı içersine Kazan uluslararası havalimanı 1 912 954 yakın yolcu ağırladı ve 2015 yılna göre biraz çıtayı yükseltmiş durumda 2017 için malum turizmin global pazarında daralma söz konusu olacak gibi ama yinede 2017 yılı içersinde Haziran ve Temmuz başlarını kapsayan bir FIFA konfederasyon kupası turnuvası yapılacak Kazan’da da  bu rakamı yakalayabilir veya aynı olarak kalabilir. Ama yinede belli olmaz diyoruz çünkü Kazan’a gelen bir daha gelmek ve etrafındaki dost veya arkadaş çevresine Kazan’ın muteşemliğini anlatamaktadır ve cezbetmektedir.

Tataristan’dan iç hat ve dış hatlar olmak üzere 65 noktaya seferler düzenlendi aynı zamanda bu sefeleri 15 Uluslararası havayolu olmak üzere toplamda 39 havayolu şirketiyle gerçekleştirilmiştir. Detaylı bilgi vermek gerekirse, iç hat uçuşlarında da bazı lokasyonlara uçuş seferleri artığıda oldu bu şehirleri ve rakamları şöyle sıralayabiliriz, Yekaterinburg uçuşlarında %130 küsürlük bir artış yaşandı Kazan – Ufa hattında ise %90 küsürlük bir artış yaşandı tabi bu rakamlar yaklaşık olarak verildi. Rusya’nın tatil noktaları olan Soçi, Simferopol, Anapa lokasyonlarınada uçuş yüzdelerinin artığı görüldü.  Tataristan’ın başkenti olan Kazan şehrindeki Kazan Uluslararası havalimanından ise bazı tatil lokasyonlarına uçuşlarda artmış durumda bunlardan bazıları ise şöyle, GOA, Kamran( Vietnam), Phuket, Larnaka ( Güney Kıbrıs ), Rodos ( Yunanistan ), Monastur ( Tunus ), Heraklion (Barselona) olarak sıralayabiliriz. Türkiye’ye ise 2016 yılındaki bazı problemlerden söz konusu sıralamaya giremedi. Kazan uluslararası havalimanı ağırladığı yolcu sayısı ve uçuş gerçekleştirilen lokasyon, sefer sayısı her geçen sezon büymükte.

2016 Yılında Kazan Uluslararası havalimanından yeni açılan rotolar ise, Aşkabat, Enfidha, Cerbe, Prag, Frankfurt oldu. Tianjin Havayolları ise Urumçi-Kazan-Urumçi arası cherter seferleri düzenlenmiştir. İç hatlarda ise yeni açılan rotalar, Gorno-Altaisk, Zhukovski’nin, Hanti-Mansiysk olarak seferler düzenlenmeye başlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir