Tataristan Kazan’a Nasıl Gelebilirim ?

Tataristan’ın başkenti Kazan’a bir gezi düşündünüz ve gelmeye karar verdiniz peki bundan sonra izlemeniz gereken yol nedir? ve nasıl ekonomi yapabilirsiniz veya nelere dikkat etmeniz gerekmekte bu başlık altında sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

2016 yılında başlayan Rusya Federasyonun’da Türk vatandaşlarına vize uygulaması bulunuyor ve bu gri,yeşil,bordo pasaportları kapsıyor. 2017 itibariyle halen vize uygulanmakta Türk vatandaşlarına. Tabi bir çok sorular görüyoruz Tataristan’a vize varmı? diye Tataristan Cumhuriyeti Rusya Federasyonuna bağlı olduğundan vize uygulaması var. Tataristan’a gelmeden önce mutlaka ilk önce vize almanız gerekmekte.

Vize için Rusya Federasyonun’da kurulu olan bir Tur operatöründen turistik voucher almanız gerekmektedir. Aynı zamanda uçak bileti ve hotel rezervasyonlarınızda bulunmalıdır. Bunun yanında özel sağlık ve seyahat sigortanızıda mutlaka yaptırmalısınız. Bu belgeleri tamamladıktan sonra VHS Vize hizmetleri ofislerine evraklarınız ile başvurmanız gerekmekte daha önce sitemizde bu konuyu açıklamıştık bulabilirsiniz.

Vizeniz hazır olduğunda geleceğiniz günü beklemelisiniz. Eklemek gerekirse Tataristan’a İstanbul’dan haftanın belirli günleri uçuş bulunmakta Kazan şehrine direk uçuş seferi Türk Havayolları tarafından yapılmakta aynı zamanda Nijnikamsk şehrine Atlas Global haftanın belirli günleri direk uçuş gerçekleştirmektedir. Atlas Global biraz ucuz gelebilir size ama gecenin bir yarısı iniş gerçekleşiyor yani Nijnikamsk’tan Kazan’a o saatte bir transfer bulursanız pahalıya mal olabilir. Çünkü iki şehir arası 2 veya 2,5 saat sürüyor. Bunun için daha önceden transferinizi ayarlıyabilirsiniz.

Tataristan’ın başkenti Kazan şehrine uçak ile geldiniz havalimanındasınız transferinizi ayarlamadınız kapıda bekleyen Taksi diye seslenen kişiler var ama biraz pahalı olabilir lakin seçeneğiniz yoksa mecburen kullanmanız gerekebilir yinede güvenli olsun derseniz bagaj alım odasından çıkınca karşınızda sağ tarafta Taksi firmasının bölümü var oradan sipariş edebilirsiniz eğer tek kişiyseniz.

Tataristan Gezi olarak sormak istediğiniz soruları bu başlık altında yorum kısmından bizlere sorabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir