Tataristan’da Müzeler : Vasiliya Aksonova Müze Evi

Tataristan’daki müzeleri tanıtım kapsamında bir tur gerçekleştirildi ve bizde bu etkinliğe davet edildik.. Aslında müze olmasının yanında hotel, kafe ( kış bahçeli ) ve restoranı bulunan bir binaya gittik bu bina eski ve ünlü yazar aynı zamanda doktor olan Vasiliya Aksonova’nın Müze Eviydi. Tanıtım turunda yaşamı ve hayatı boyunca yaşamış olduğu zorlukları anlatan bir film izledik daha sonra yaşamış olduğu bu evde odaları gezdik ve tarihe tanıklık etmiş bu evde çok farklı bilgiler edindik.

Vasiliya Aksonova 2009 yılının Ekim ayında vefaat etmiş ve tarihe iz bırakmış bir yazar. Bir süre Amerika’da yaşamış o zaman ki durumların farklı olmasından …

Müze alanının yanında giriş bölümünde belirttiğimiz gibi küçük bir hotel var toplamda 12 kişilik konaklama yapabiliyor hotelde 2 ve 3 kişilik odaları bulunuyor ama odalar çatı katı olduğundan biraz karanlık gelebilir size ama hem şehirdeki lokasyonu bakımından hemde restoran aynı zamanda kış bahçeli kafesi sizlerin ilgisini çekebilir. Bize ikram edilen yöresel ürünler gerçektende çok lezzetliydi dizayn bkımından da şık ve güzel görünen bir turistik mekan diyebiliriz ve son olarak sizlere bu müzeyi ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz.

Şimdi sizlere adres bilgilerini paylaşıyoruz.

Adres : Karlamaks caddesi 55/31 Kazan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir