Tataristan En Popüler Turistik Merkezleri sıralamasında İlk 10’da

Her yıl düzenlenen Rusya Federasyonun’da en popüler turizm merkezleri listesinde 2016 yılında Tataristan ilk 10 içersinde yer aldı. Bu veriyi sunumunu ise ”Turstat” ajansı yaptı.

Tataristan turizm alanında Rusya’da çabuk gelişen bölgeri arasında da yer almaktadır. Her yıl gelişen ve büyüyen bir turistik cazibe merkezi arasında bulunan Tataristan’da yaz ve kış turizmi canlı geçmektedir. Kışın ise en modern kayak merkezine sahip olan Tataristan hem kayak sporuna hemde tarihini yakından görmek için gelen turistler tarafından beğenilmektedir.

Tataristan bu listede altıncı sıraya yer almaktadır. Sıralamak gerekirse Moskova, Kırım, Krasnodar, Vladimir ve Primorye turistik bölgerinden sonra altıncı sırayı paylaşmaktadır. 2016 geçen sene verilerine bakacak olursak tabi bu veriler yaklaşık verilerdir yinede olumlu geçtiğini görebiliriz. 2.9 milyon turist ağırlamış olan Tataristan 250 bini yabancı turistler oluşturmuştur. Rusya Federasyonu şehir reytinlerinde ise Tatarisan’ın başkenti Kazan, Moskova, Petersburg, Soçi’den sonra dördüncü sırayı paylaşmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir