Tataristan’dan Tren Yolculuğu İle Nereye Gidebilirim ?

Moskova - Petersbrug Hızlı Tren ( Sapsan )
Moskova – Petersbrug Hızlı Tren ( Sapsan )

Tataristan’dan tren yolculuğu ile bir çok şehre gidebilirsiniz hatta sibirya ekspresi bile bu şehirden geçiyor…

Tataristan’ın Kazan şehrinden Moskova’ya tren seferleri bulunmakta her gün sabah ve akşam saatlerinde tren seferi mevcut .. Peki Rusya’ya bir tur planınız oldu ve gelmek istediniz nasıl bir rota çizerim ve bu rotanın içersinde Kazan’da olsun diyorsanız iki seçenek sunabiliriz bu tura başlamanız için..

Moskova - Petersbrug Hızlı Tren ( Sapsan İçi )
Moskova – Petersbrug Hızlı Tren ( Sapsan İçi )

İlk olarak Tataristan’ın Kazan şehrine Türk Hava Yollarının tarifeli seferi ile gelip daha sonra Tataristan ve Kazan şehrinde turistik bir gezi yaptıktan sonra tren yolculuğu ile özellikle akşam seçebilirsiniz masraftan kaçmak istiyorsanız bu size daha iyi olacaktır. Peki akşam diyorsunuz ve bu yolculuk yaklaşık 10 saat sürüyor ben aynı zamanda etrafıda görmek istiyorum diyorsanız merak etmeyin… Tur planınız yaz başlangıcına denk geliyorsa  o zaman pek problem olmayacaktır çünkü geceler kısa gündüzler uzun oluyor Rusya’da yaz ayrlarında… Gündüzler daha uzun olduğu için tren yolculuğunuzda hep karanlık geçmiyecek ve etrafı seyredebileceksiniz. Akşam seferi ile giderseniz tur planınızda 1 gecelik hotel parasını eksiltmiş olacaksınız. Moskova şehrini gezdikten sonra 1 veya 2 gün size kalmış birşey ama eğer her tarafı gezeceğim diyorsanız gün sayısını artırabilirsiniz. Moskova turundan sonra bu şehirden Petersburg’a hızlı tren seferleri var( bunlara sapsan diyorlar bir kuş türü )  günde 2 veya 3 sefer olarak gerçekleştiriliyor bazende değişim gösterebilir tabi ki.. Hızlı tren yaklaşık 3 saat süren yolcuğun ardından Petersbrug şehrine ulaşmış oluyorsunuz ve tur planınızın en son hattı bu nokta oluyor. Petersbrug’da turunuzu tamamladıktan sonra Pegasus veya Türk Hava Yolları ile geri dönüş yapabilirsiniz.

Yukarıda belirtiğimiz gibi bunun tam tersinide yapabilirsiniz. Petersburg’dan turu başatıp Moskova’ya hızlı trenle geçiş daha sonra 10 saatlik tren yolculuğu ile Kazan şehrine ulaşıp tur hattınızın son noktası yapabilirsiniz… Bizce Tataristan’dan başlamanız daha doğru olacaktır diye düşünüyoruz ve sizlere öneriyoruz bizlere sorular sorabilirsiniz yorum kısmına bırakacağınız soruları bekliyor olacağız.

aşağıdaki linkten bilet satın alabilirsiniz ama eğer 10 kişiden fazla iseniz Kazan’daki bir tur firmasıyla iletişime geçmeniz daha uygun olacaktır fiyat konusunda

http://pass.rzd.ru/main-pass/public/en

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir