Tataristan’da 2017 yılı içersinde Türkiye’den turist artışı beklentisi var

Tataristan Turizm Komitesi Başkan Yardımcısı ” Arthur Abdrashitov ”

Tataristan’da her yıl düzenlenen Bölgesel Turizm Formu’nda 2017 yılı içersinde Türkiye’den Tataristan’a belli sayıda bir turist artışı beklentisi olduğu belirtildi. Bunun yanında sadece Türkiye değil diğer ülke vatandaşlarınında Tataristan’ı 2017’de büyük ölçüde ziyaret edeceğini ve buna bağlı olarak 2017 içersinde yapılacak olan FIFA Konfederasyon kupa turnuvası gösterildi.

Bu konuşmayı yapan Tataristan Turizm Komitesi başkan yardımcısı Arthur Abdrashitov sözlerine şöyle devam etti ; Son iki yıldan beri turist akışı ne yazık ki düşüş göstermekte olduğunu belirten ve aynı zamanda neredeyse her yıl yaklaşık 10 bin Türk vatandaşı Tataristan’a giriş yaptığını sözlerine ekledi.

Tataristan’a giriş yapan Türk vatandaşlarının sadece turizm amaçlı değil daha çok burada yaşayan ve aynı zamanda firma sahibi, iş görüşmerline gelen veya çalışan kişiler olduğunu belirtti. Geçmişte kurulan temasların halen yürütüldüğünü Tataristan’da Türk vatandaşlarının yatırımı olduğunu ve bazılarınında turizm konularında yatırımlarını sürdürdüğünü söyledi.

Sağda Türkiye Moskova Büyükelçliği Turizim ve Tanıtım Müşaviri ”’ Alper Özkan ”

Türkiye’nin Moskova Büyükelçiliği’nden Kültür ve Tanıtma Müşaviri Alper ÖZKAN’da forma davet edildi kendiside toplantıda bir konuşma yaparak ; Sadece Rusya’dan Türkiye’ye değil Türkiye’den de Rusya’ya çok sayıda turist geldiğini Türkiye ve Rusya hükümetleri arasında son zamanlarda iyi ilişkiler başladığını belirtti.

Bölgesel Turizm Formu’nda Tataristan’da ilk sırada kültürel turizm ikinci sırada ise iş turizmi yer aldığı bahsedildi.

Bunların dışında toplantıda Tataristan’a Çin, Finlandiya, İran, Güney Kore gibi ülkelerden de 2017 yılında turist artışı beklendiği Avrupa ülkelerinden ise geneleksel kültür turizmi bazında Almanya, İngiltere ve Fransa’dan avruplı turistlerin geldiği belirtildi.

Tataristan Bölgesel Turizm Formu Toplantısından Video :

Haber Tatar-İnform.ru sitesinden alınmış ve çevrilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir