Tataristan için güzel haber : Türk Hava Yolları İstanbul – Kazan karşılıklı sefer sayısını arttırıyor

Rusya ve Türkiye arasında son zamanlarda iyi ilişkiler kurulmaya hatta yetkili ağızlardan artık iki ülke arasında herşeyin rayına oturduğundan bahsedilmeye başlandığı şu dönemlerde Türk Hava Yolları Tataristan’ın başkentine yani Kazan şehrine gerçekleştirmiş olduğu tarifeli sefer sayısında kademeli olarak artışa gideceğini Türkiye Cumhuriyeti’nin Kazan Başkonsolosluğu sosyal paylaşım sitesi Facebook sayfasında yapmış olduğu duyuru ile öğrenmiş olduk.

Kazan Başkonsolosluğu’nun  yapmış oldğu açıklamada;

İstanbul – Kazan – İstanbul olarak hali hazırda haftanın 3 günü karşılıklı sefer düzenmekte olduğu ve bu sayıyı kademeli olarak 26 Mart 2017 tarihinden itibaren haftanın 4 günü yine 29 Mayıs 2017 tarihinden sonrada bu sayıyı haftanın 5 günü karşılıklı olarak uçuş gerçekleştireceği belirtilmiş.

Karşılıklı sefer sayısı artırımı hali hazırdaki uçuş ücretlerinin düşmesine sebep olabilir eğer bu olursa daha çok Türkiye’den turist gelebilir. 2015 yılı içersinde kampanyalı uçak biletleri satışı söz konusuydu ama 2016 içersinde sefer sayısı düşmesiyle fiyatlarda yükselme oldu. 2017’de ise İstanbul – Kazan – İstanbul şeklinde aldığınız uçak bileti fiyatları standart fiyat 1.200/300 TL civarı çıkmaktadır. Umuyoruz ki sefer artırımı ile fiyatların biraz olsun düşmesi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir