Tataristan’da beyaz örtü eridi! Turizm sezonu açılıyor.

Tataristan’ın başkenti Kazan’da beyaz örtü ortadan kalktı ve yakın zaman içersinde yem yeşil bitki örtüsüyle ve güzelliğiyle turizm sezonuna merhaba diyecek.

Nisan ayının ortalarına geldiğimiz şu tarihlerde karlar tamamen eridi diyebiliriz. Hava sıcaklıkları ise 10 – 15 derece arasında seyrediyor.. Güneş ve yağmurlu günler gelsede turizm sezonu yakında açılacak. Bu sene bilindiği gibi FIFA konfederasyon kupasına ev sahipliği yapacak olan Tatarisran’da yakında şehri güzelleştirmek ve düzenlemek için kollar sıvanacağına benziyor. İlk bahar aylarında yem yeşil görüntüsü ile şehre gelen turistlerin ilgisine çeken Kazan şehri 2017 yılında turist beklentisi yüksek gözüküyor.

Havaların ısınmasıyla birlikte şehrin en merkezi ve işlek caddesi olan Bauman’da etkinlik ve aktiviteler düzelnelenecek aslında bu biraz sokak gösterisi yapan grupların ortaya çıkmasıyla oluşuyor.  Tabi ki Bauman caddesi dışında güzel bir peyzaj çalışması ile düzenlenen Kremlin sarayınıda mutlaka gezmenizi öneririz. Bunun dışında Kazan su nehrinin her iki yakasında bulunan gezi alanları aynı zamanda su bisikletiyle gezmenizi ve bu eşsiz doğal güzelliği keyifle çıkartmanızıda tavsiye ederiz. Mayıs ayının 10’undan sonra Bolgar şehrine gemi ile gidebilir doğal güzelliği aynı zamanda farklı bir yolculuğuda hissetmiş olacaksınız. Yazı çok güzel geçen bir turistik merkez olan Tataristan’a tüm gezi severleri bekliyoruz.

Öneri ve görüşleriniz bizim için değerlidir… Gezinizde size yardımcı olabilecek bilgiler blog sitemizde var ama bunların dışındaki sorularınızı bize bulaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir