Kazan’da yapılacak 2017 FIFA Konfederasyon Kupasına beklenen turist sayısı yüksek

Rusya’da düzenlenecek FIFA Konfederasyon Kupası maçları Tataristan’ın başkenti Kazan’da da oynacak ve beklenen tuirst sayısı 80 bin kişiden fazla olarak düşünülüyor.

Konu hakkında konuşan Rusya Duması Milletvekili İrek Zinnurov ; Bu yıl yapılacak FIFA konfederasyon kupası gelecek turist sayınısı net biçimde söylemenin doğru olmayacağını ve Kazan’a gelen bir çok kişinin yakın şehir veya Cumhuriyetlerden kendi özel araçlarıyla geleceğini bunun doğrultusunda da maç bileti satış rakamına bakarak şehre giren turist sayısının söylemenin zor olduğunu belirtti. Zinnurov’a göre bunun ancak organizasyon bittikten sonra hotellerin doluluk istatistiklerine bakarak belirlenebileceğini ve aynı zamanda gelir tablosuda buna göre şekillenebileceğinden bahsetti.

Tataristan geçmişte 2013 ve 2015 yıllarında uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yaptı sırasıyla Üniversite Olimpiyatları ve Su  Sproları Dünya Şampiyonası.. Bu her iki organizasyonda da Tataristan ekonomisi etkili bir şekilde yararlandı ve tanıtımınada katkıda bulundu. Bunun yanı sıra şehre alt ve üst yatırımlar yapılarak geliştirildi.

FIFA Konfederasyon kupası maçlarının 4’ü Tataristan’da düzenlenecek ve bir yarı finalde bunun içerinde. 2018 yılındaki Dünya Şampiyanasında ise 6 maç düzenlenecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir