Kazan’da Gastronomi festivali 8 – 9 Temmuz tarihinde

Gastronomi turizminde Kazan şehri ilk beş arasında yer gösterildi. Tatar mutfağının zenginliği ve yerel lezzetlere verilen önem sayesinde gelen turistlerin ilgisini çekmekteydi. Turistik veri analizi Turstat yapmış olduğu bir anket çalışmasına göre Tataristan’ın en popüler turizm destinasyonu aynı zamanda da gastronomi olarak en popüler uğrak yeri olarak açıkladı.

Turstat’a göre 1 veya 2 günlük gastronomi turları daha çok tercih ediliyor. Kazan’da da 8 ve 9 Temmuz tarihlerinde bir gastronomi festivali düzenlenecek ve bu festivalin ismini ise ” Lezzetli Kazan ” olarak belirlenmiş durumda.

Turstat araştırmasına göre Rusya’da gastonomi turizmi ile iç turizm payıda büyüyor 2016 yılında diğer yıllara oranla %10’luk bir büyüme görüldü. Gastronomi turizminde İtalya, Fransa, İspanya’da açıklanan verilere göre bir düşüş yaşandı.

Gastronomi turizmde Rusya’da popüler 10 bölge olarak sıralayabiliriz ; St. Petersburg, Moskova bölgesi, Vladimir bölgesi, Kazan, Tver bölgesi, Tula bölgesi, Altay bölgesi, Kaliningrad Oblast ve Novgorod ama bunların içersinde yerel lezzetlere dayılı olarak en başarılı bölge Tataristan diyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir