Tataristan turizmi ve 2017 FIFA Konfederasyon Kupası detayları

Tataristan Turizm Komitesi turizm temsilcileriyle bir araya geldi. Yapılan toplantıda Tataristan turizmin gelişimi ve turizm temsilcilerinin istekleri not alındı. Bunun yanı sıra 2017 yılında gerçekleştirilecek FIFA Konfederasyon kupası için yapılacak olan bazı etkinlik ve düzenlemeler konuşuldu. Bunlar arasında Kazan Arena standının çevresi trafiğe kapatılacak.

Yoğun güvenlik önlemi olacak organizasyonda katılımın fazla olması bekleniyor. 2017 yılı hem bu büyük organizasyon hemde gelişen turizm aktiveteleri aynı zamanda Kazan’ın bir turistik cazibe merkezi haline gelmesiyle turist sayısının geçen yıllara göre artacağı konuşuldu.

Toplantıda Bolgar, Kremlin, Sviarsk adası müze yöneticleride katıldı yaşanan problem ve turizm temsilcilerinin bazı istekleri dikkate alındı. Bazı bölgelerde turistlerin kalış zamanın kısa olması yüzünden tam anlamıyla müzelerin gezilememesi gündeme geldi ve bu konu üzerinde çalışmaların yapılacağı görüşüldü. Müze yöneticlerinin yanı sıra toplantıda Kazan’daki bazı hotel temsilcileride yer aldı ve konaklama alanında istenilen iyileştirilmeler üzerine nasıl çalışmalar yapılabilinir turizim temsilcileri yorumda bulundular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir