Tatar mutfağı lezzeti : Kafe ” Кыстыбый ” Kıstıbıy

Tataristan’a gelirseniz yerel lezzetleri mutlaka denemek istersiniz. Tatar mutfağından olan Kıstıbıy mutlaka denemelisiniz. Sizlere bu yazımda Tatar mutfağından lezzet deneme imkanı sunan bir kafeyi tanıtacağım ve bu kafenin ismi ” Кыстыбый – Kıstıbıy ” Kazan’ın şehir merkezine yakın bir noktada bulunan bu kafede Kıstıbıy çeşitlerini bulabilirsiniz.

İstediğiniz şekilde bu hamur işi yemeğin içersine mantar, patates püresi, köfte ve diğer çeşitleri eklettirebilirsiniz. Çok lezzetli bir yerel yemek seçeneği olan Kıstıbıy yemenizi tavsiye ediyoruz. Kafe çok temiz ve merkeze yakın olması avantaj sağlıyor. Ben kafeye gittiğimde Köfteli seçeneği aldım ve yedim çok sevdim. İçersine konulan sos ve sebzeler çok tazelerdi.

Yalnız Kıstıbıy değil sunduğu özel çay çeşitleriylede lezzeti size sunuyor bu kafe. Paylaşımlı internet erişimide bulunan kafede çok rahat ve hızlı şekilde faydalanabilirsiniz. Öğleleri genellikle kalablık oluyor ayak üstü hızlı atıştırmalık için ideal bir yer. Kıstıbıy ve çay çeşitlerinin yanı sıra yerel lezzetlerden bulunan çorbalarda bulunuyor. Fiyat olarak ise çok pahalı değil kalite ve lezzete göre çok gerçekçi rakamları bulunuyor.

Şimdi size adresini yazıyoruz : Spartakovskaya 23

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir