Tataristan’a Mayıs tatilinde turist akını Kazan hotellerinde doluluk oranı fazla

Tataristan hem yerel hemde kültürel olarak Rusya Federasyonunda en popüler turistik merkez olduğunu diğer yazılarımızda da söylemiştik. Mayıs tatili yaklaşıyor ve hotellerin doluluk oranları %70/80 civarlarında şimdiden.

Tataristan Turizm Komitesi daha önce turizm temsilcileriyle yaptığı toplantıda 2017 yılına dair planlar ve istekler doğrultusunda görüşmeler yapmıştı.  Turizm Komitesi Başkanı Sergey İvanov gelecek ile ilgili turistik alanda Tataristan’ın gelişimini değerlendi.

İvanov Mayıs tatilinin yaklaştığı kısa bir süre olmasına rağmen doluluk oranlarının fazla olduğunu belirtti bu Tataristan turizmi için iyi bir gelişme olduğunu belirtti. Ayrıca doluluk fazla olmasına rağmen halen Tataristan Kazan’daki otellerde yer olduğunu ama hızla tükendiğini söyledi.

Doluluk oranlarının yanı sıra İvanov, Kazan şehri başta olmak üzere Bolgar şehri ve Sviryajsk adasında bu yıl bolca etkinlik düzenleneceğini belirtti. Geçen yıllara göre bu yıl turizm sezonunda %12’lik bir artış beklendğini sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir