Mayıs ayı geldi ve Kazan’da turist akını başladı.

 Mayıs ayının gelmesiyle ve havaların neredeyse 28 derecelere ulaşmasıyla Kazan şehrinde turist akını oldu tabi ki Mayıs ayı tatilinide bunla bağlıyabiliriz. Hotellerin doluluk oranları artmış durumda şehirde turist otobüslerinin yoğunluğunu görebiliyoruz.

İç turizimin son yıllarda Rusya’da canlandığını görmek mümkün bunun nedenlerinden biride tarihi ve tarihi olaylara tanıklık etmiş bir çok şehirde uluslararası etkinliklerin düzenlenmesi ilk olarak sıralayabiliriz. Bunun yanında şehirlerin alt yapılarının gelişmesi hizmet sektörünün belli bir kaliteye ulaşmasınıda ekleyebiliriz. Tataristan Rusya’nın en gözde destinasyonlarından birisi olduğunu geçmiş yazılarımızda da siz değerli okurlarımıza iletmiş olduk. Kazan havalimanında son yıllarda ziyaretçi sayılarında bir artış görülmekte hem giden hem gelen olarak bu verilerin ortaya çıkması turizim alanında Tataristan’ın göstermiş olduğu alt yatırımlar ve tanıtımlara ağırlık verilmesi şeklinde yorumlayabiliriz. Bunun yanında Tataristan’da 3 turistik bölge UNESCO dünya mirasları listesinde olduğunuda belirtelim.

Tataristan’ın çok eski tarihi olması vede Bolgar şehrinde halen kazıların yapılarak eski çağlarda yaşanan tarihi olay ve günlük yaşantıların ortaya çıkartılması uluslararası turistik gezi severlerin ilgisini çekmektedir. Yaz aylarında Bolgar şehrine İdil nehri üzerinden gemiyle ulaşma imkanınız olmasıda buda ayrı bir güzellik.

Kazan şehrine geldiğinizde eski çağlar ve moder çağa ayak uyduran bir şehir olduğunu hemen fark edeceksiniz eski ve yaniyi bir arada barındıran bir şehir. Bunun yanında tavsiyemiz daha çok Tatar yöresel yemeklerini tanıtan mekanların açılması önem arz etmekte çünkü var olanlarında kısıtlı bütçe ile gelen turistleri bir hayli zorlamakta. Hotel olarak istediğiniz bütçeye göre şehir merkezinde yer bulmanız mümkün birde Türk Hava Yolları gece uçuşu olduğundan Kazan Havalimanı’na sabah karşı varıyorsunuz transfer konusu size zorlayabilir veya pahalı olabilir bunun içinde sayfamızın içerinde bulunan Tataristan’da taksi çağırma başlıklı makalemizi okumanızı siz değerli okurlarımıza tavsiye ederiz.

Tataristan Kazan tur paketleri bakımından zengin bir bölge geldiğinizde eğlenceyi, kültürü iç içe bulabileceğiniz bir yer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir