Kazan gemi turları rotasında en popüler uğrak yeri

Tataristan Kazan Rusya gemi turlarında en popüler uğrak yeri olma özelliğine sahip hal böyle olunca Türkiye’den Rusya turu düşüncesi olan ve kendisine rota çizen gezginlere tavsiyelerimiz olabilir. Rusya’nın doğal güzelliklerini eski köylerini tren yolculuğu ve gemi yolculuğu ile şahit olabilirsiniz.  Rusya’da nehir turları popüler hatta kimi zaman yer bulmak bile zor çünkü yaz aylarında tercih sebebi olabiliyor hem yer hemde yabancı turistler tarafından. Nehir turlarına Katılmak istiyorsanız Tataristan’ın başkenti Kazan’dan başlıyarak Moskova’ya oradan da hızlı tren ile Petersburg şehrine geçebilirsiniz veya bunun tam tersi bir roto yapıp Kazan şehrine gemi turu ile ulaşabilir haftanın 5 günü olan Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile tekrar İstanbul’a dönebilirsiniz.

Turistik verileri izleyen ajanslar bile Tataristan’ın başkenti Kazan’ı Rusya’da düzenlenen Curise turizminde ilk beşte olduğunu açıkladı. Tabi bu cruise turları Volga nehri üzerinde düzenleniyor ve bu turların çizdikleri rotaların en popülerleri ise şu şekilde;  Kazan, Samara, Nijniy Novgorod, Volgograd, Tetyuşi, Saratov ve diyoruz blog sitemizde pek çok kez önemine vurgu yaptığımız Bolgar şehri! Bu nehir turu içersine Bolgar şehrini almamak olmazsa olmazı olur ve nehir üzerinden gittiğiniz Bolgar şehri ise size daha anlamlı kıldıracaktır geçmiş tarihini okudunuzda.

Bu konuda ilginizi çekebilir ;  Türklük ile İslam’ın Devlet Nezdinde Kesiştiği İlk Yer: Bolgar Şehri

TurStat ajansı bir veri daha hazırladı ve buna göre gemi turlarında ilk ona giren şehir listesi ise şu şekilde; St. Petersburg, Moskova, Nijniy Novgorod, Kazan, Petrozavodsk, Samara, Saratov, Volgograd, Astrahan ve Ulyanovsk olarak belirtilmiş aynı zamanda TutSatat bu verileri tercih ve bilet satışına göre sıralamış. Bunun yanı sıra 2017 yılında Rusya’da gemi turlarına beklenen turist sayısı ise 600.000 olarak ön görülüyor.

Tabi verileri açıkladık ve nehir turlarının güzelliklerinden bahsettik şimdi bu turların ortalama fiyatlarına gelelim 3 veya 7 günlük bir turun gün başınan harcanan ücreti ise 2.500 ile 5000 Ruble arası tabi bu lüks tercihinize göre değişir yalnız şunuda belirtelim Avrupa’da düzenlenen Cruise gemilerini Rusya’da beklemeyin..

Tataristan’a Türkiye üzerinden tur paketleri düzenleniyor ve satılıyor aslında bireysel olarak gelmeler daha fazla… Nisan’ın ortası gibi başlayan rezervasyon ve tur satışları Ekim ortalarına kadar sürmekte. Başta da belirttiğimiz gibi Rusya’nın üç önemli şehrine tur amaçlı gelebilirsiniz aynı zamanda nehir turunu içine katarak Petersburg’dan başlayıp hızlı tren ile Moskova’ya buradan da gemi turu ile Kazan’a ulaşabilirsiniz veya bu rotanın tam tersi çizebilirsiniz. Şimdi Kazan’a Türkiye’den gelmek daha kolay nedeni ise Mayıs ile başlayan Türk Hava Yollarının haftada 5 sefer düzenlemesi aynı zamanda Tataristan’a artık Antalya’dan Onur Air’inde uçuş düzenlemesiyle turist akını bekleniyor bu yıl Kazan’a. Onur Air saat uygunluğu olarak göze çarpıyor…

Sizde Kazan’a gemi turları ile gelmek veya buradan diğer rotolara çıkarma yapmak istiyorsanız bizlere yazabilirsiniz sizlere tavsiylerimiz olacaktır mutlaka.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir