Tataristan Kazan’da turistik tramvay ile şehir turu artık mümkün

Kazan belediyesinin çalışması sonucu eski tarihi yansıtan turistik tramvaylar hizmete girdi. Tramvaylar 1960 ile 1990 yılında üretilmiş haliyle ve eski hat üzerinden No: 2 numarasıyla merkez liman sokağından Tukay ve oradan Tataristan caddesi üzerinden devam eden bir hat üzerinden 40 dk süren tura dahil olabilirsiniz.

Tramvay içersinde 7 dilde tur hattı üzerindeki eski yapıt ve turistik alanların tarihi gelişimlerini dinleyebilirsiniz. ( Rusça, Tatarca, İngilizce, Çince, İspanyolca, Fransızca ve Almanca ). Bu turistik hat Perşembe ile Pazar günleri arasında sabah 10:00’dan akşam 10’da kadar çalışmaktadır. Gezinin ücreti ise 200 Ruble olarak belirlenmiş.

Tramvay aynı anda 20 kişiye hizmet verebilmekte ve aynı zamanda içersinde gezi boyunca Tatar yerel çayı ve tatlılarınıda yiyebilirsiniz. Bu nostaljik hatta şimdiden ilgi yoğun gibi yol üzerinde giderken herkesin ilgisini çekiyor. Belediye yetkilileri gelecekte sırasıyla çift katlı otobüs ile Kazansu nehri üzerinde bir nehir turu sonunda ise nostaljik tramvay ile bir rota oluşturacaklarını belirttiler.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir