Tataristan’da ” Arşiv Belgeleriyle Altın Orda-Rus Çarlığı-Osmanlı Devleti İlişkileri Tarihi (XIII–XVIII. Yüzyıl) sergisi ”

Tataristan’da bugün itibariyle “Arşiv Belgeleriyle Altın Orda-Rus Çarlığı-Osmanlı Devleti İlişkileri Tarihi (XIII–XVIII. Yüzyıl)” sergisi açılışı yapıldı. Tataristan’a ziyarete gelen ve burada yaşayan herkesi bu sergiye katılmasını öneriyoruz.

Sergi açılışı hakkındaki  T.C Kazan Başkonsolosluğu resmi sayfasından yapılan duyuru aşağıda yer almaktadır ;

Başbakanlık Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü ile Tataristan Arşiv İşleri Devlet Komitesi’nin işbirliğiyle düzenlenen “Arşiv Belgeleriyle Altın Orda-Rus Çarlığı-Osmanlı Devleti İlişkileri Tarihi (XIII–XVIII. Yüzyıl)” sergisi bugün (14 Temmuz) Kazan Kremlini Devlet Tarihi Müzesi’nde açılmıştır.

 

Serginin açılışına Başkonsolos Turhan Dilmaç, Tataristan Arşiv İdaresi Müdürü İrada Ayupova, Tataristan Turizm Komitesi Başkanı Sergei İvanov ve Kazan Kremlini Müdürü Zilya Valeyeva katılmışlardır.

 

Türk, Rus ve Tatar tarihi hakkında kıymetli ve ilginç arşiv belgeleri ile fotoğrafların yar aldığı serginin Kasim ayının ortasına kadar gezilmesi mümkündür.

Görsel ve duyuru yazısı T.C Kazan Başkonsolosluğu Facebook sayfasından alınmıştır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir