Grip veya Nezle durumu varken uçak yolculuğu yapmak

Başlıktan anlaşıldığı gibi nezle veya grip olduğumuzda uçak yolcuğu nasıl geçer? Tabi başta uyarmamız gerekli biz doktor değiliz ve başımızdan geçen bir durumu size aktarmak istedik.. Eğer ki hastalığınız varsa yola çıkmadan önce mutlaka doktorunuza danışınız.

Yakın bir zamanda grip olmuşken uçağa bindim ve bu benim için en kötü uçak yolculuğu oldu.. Uçağa binmeden önce biraz araştırma ve doktor tavsiyesi eğer çok acil değilse ertelemem yönündeydi… Ama işlerim dolayısı ile yolculukta benim hayatımın bir parçası olduğu için ertelemek istemedim. Uçak kalkışı sırasında herhangi bir sorun olmadı hafif bir kulak kapanması.. Durum inşe geçince farklılaşmaya başladı burun tıkalı olduğu için keskin bir baş ağrısı sanki gözümün suratımın üstüne birisi haydar ile vurmuş gibiydi… Uçak indikten sonra 1 saat kadar pek konforlu bir zaman geçirdim diyemem ama daha sonrası normalleşti. Tabi bu yazıdan anlaşılmaz yaşanılan çok zevksiz ve hoş olmayan bir durum oldu.

Peki ne yapmalıyız? eğer ki hasta iseniz doktorunuza başvurunuz ve tavsiyelerine uyunuz… Bunun dışında burun açıcı yanınıza almanızı tavsiye ederim tabi doktor tavsiyesi alarak.  Önerebileceğim bir kaç şey ise eğer ki kulaklarınız kapalı ise zorladınız açılmıyorsa fazla zorlamayın kulağınızda problem yaşayabilirsiniz.

Gitmeden önce doktorunuza veya bindiyseniz bile problem yaşadıysanız bunu yine doktorunuza danışınız.

Bol geçmiş olsunlar dilerim yardımcı olabildiysek gezginlere ne mutlu bize..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir