Rusya vizesi nasıl alınır?

Rusya Vizesi konusunda yardım almak isterseniz ; tatkazantravels@mail.ru mail gönderiniz veya +79625632236 nolu whatsapp numarasından bize ulaşabilirsiniz.

Son zamanlarda değerli okurlarımızın bize en çok sorduğu sorular arasında bu konu yer almakta ve bizde tekrar Rusya’a vize gerekli mi? diye bir başlık açıp bu konuda bilgileri tazelemek istedik.

 

Bu başlık altına kolayca yorum yazıp, soru ve sorunlarınızı bize yazabilirsiniz. Tataristan Cumhuriyeti Rusya Federasyonuna bağlıdır ve burada da Rusya Federasyonu kuralları geçerli bildiğiniz üzere 2016 yılının Ocak ayından bu yana Türkiye Cumhuriyeti pasaportu taşayan kişiler Rusya Federasyonu içersinde vizeye tabidir ve bu vize bordo, gri, yeşil pasaportlarada uygulanmaktadır. Tataristan Rusya Federasyonuna bağlı olduğundan seyahatleriniz öncesinde mutlaka vize başvurusu yapmanız gerekmektedir.

Tataristan’a gelirken alacağınız vize amacına uygun olmalıdır. Yani turistik amaçla geliyorsanız, konaklamanız Tataristan’daki hotel’de yapmanız daha doğru olacak, gidiş dönüş uçak biletinizin olması daha uygun olacak bunlar mutlaka olması gerekmekte.

Peki Rusya Federasyonu vizesi başvurusu için gerekli evraklar nelerdir?

Turistik amaçla geliyorsanız;

  • Rusya’da faaliyet gösteren bir tur operatöründen turistik voucher almanız gerekmekte, yani bu evrağı Tataristan’a geliyorsanız burada faaliyet gösteren tur firmasından da alabilirsiniz. Bu evrakta sizin bilgileriniz ve giriş çıkış tarihleriniz konaklıyacağınız hotel ve şehirler yazmaktadır.
  • Gidiş dönüş uçak biletiniz.
  • Hotel rezervasyon bilgileriniz.
  • Özel seyehat ve sağlık sigortanız.
  • Fotoğraf 1 adet
  • Vize anketi eğer internetten doldurmazsanız vize merkezleri yapıyor bunun bedeli 5 USD’dir
  • Vize Çıkış tarihinden 6 ay geçerliliği bulunan pasapotunuz.

Rusya’da Turist vizesini almanız için bunlar yeterli oluyor.

Türkiye’de Rusya Vizesi için başvuru yerleri neresidir?

Tataristan’a gitmek için turist vizesi için gerekli belgeleri topladınız ve şimdi başvuru yeri arıyorsunuz!. Türkiye’de bir çok turistik firma Rusya vizesi hizmeti verir ama siz kendiniz bu evraklarıda toplayabilirsiniz kolayca çünkü diğer firmalar son duyumlarımıza göre gerçekten çok yüksek bedeller istemektedir. Kendinizde başvuru yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir