Kazan Havaalanı yaz programına geçiyor

Tataristan’ın Uluslararası Kazan Havaalanı yaz programına geçiyor. Bu yaz yeni uçuşlar açılıyor ve geçen yıl açılanların sayıları artıyor.THY İstanbul-Kazan seferlerini her gün düzenlemeye başlayacak.

Uluslararası Kazan Havaalanı’nın 31 Mart-26 Ekim tarihlerinde geçerli olacak yaz mevsimi programının yeni uçuşlarını “UVT Aero” Havayolu başlatıyor. Kazan’dan Astrahan’a haftanın Salı, Perçeşmbe ve Pazar günlerinde yeni seferler düzenlenecek.

“RusLine” Havayolu da Kazan’dan Kaluga’ya seferler başlatıyor ve Yekaterinburg’a olan uçuşların sayısını artırıyor.

Kazan’dan Petersburg’a da artık günlük yeni uçuşlar düzenlenecek. Seferleri “Pobeda” Havayolu gerçekleştirecek.

Geçen yıla göre Krasnodar’a da Kazan’dan uçuşlar üç kat artacak. “Azimut” Havayolunun düzenleyeceği seferler haftanın Çarşamba, Cuma ve Pazar günleri gerçekleşecek.

Aynı zamanda Barnaul, Novosibirsk, Noyabrsk, Novıy Urengoy ve Tomsk şehirlerine de uçuşların sayısı artacak.

Uluslararası destinasyonlar arasında Türkiye’ye uçuş sayısı da artacak. Türk Hava Yolları, nisan ayından itibaren Kazan’dan İstanbul’a uçuşları haftada 6’ya çıkaracak ve Temmuz’dan itibaren de günlük uçuşlar başlayacak.

“Nordavia” Havayolu Kazan-Dalaman, “Red Wings” Havayolu da Kazan-Bodrum seferlerini gerçekleştirecek.

Geçen yıl açılan Kazan-Alanya uçuşları bu yaz 27 Mayıs-30 Eylül tarihleri arasında Tataristan başkenti yolcuları için müsait olacak. Kazan’dan Alanya’ya en az 10 havayolu uçacak.

TurkTatar.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir